Wdzięczność po żydowsku

W połowie XVI wieku Polska była do tego stopnia gościnna, że na jej terenie mieszkało wówczas… 80% (!!!) Żydów z całego świata.

To w Polsce znajdowali schronienie Żydzi uciekający przed prześladowaniami, jakie spotykały ich w Europie Zachodniej.

W czasie ,,potopu szwedzkiego” na Polskę, wielu Żydów współpracowało z najeźdźcą i zdradziło naród, który ich przygarnął, wielu – zamiast nam pomóc w walce, pouciekało. Polacy jednak nie gniewali się długo i pozwolili im wrócić.

Okres zaborów? ,,Zdaniem Olafa Bergmanna, Żydzi zamieszkujący ziemie polskie znajdujące się pod zaborami byli obojętnie lub wrogo nastawieni do polskich dążeń niepodległościowych. Według tego historyka większość polskich Żydów jako mniejszość w społeczeństwie popierała silniejszego zaborcę, zaś mało liczna grupa spolonizowanych Żydów popierała działania polskich patriotów”.

Jednak gdy Polska odzyskała niepodległość – Polacy znowu przebaczyli i pozwolili Żydom dzielić z nimi naród.

Gdy wybuchła wojna i Niemcy zaczęli eksterminację Żydów, władze polskiego Państwa Podziemnego wydały dekret, na mocy którego dla Polaków współpracujących z okupantem i wydających Żydów Niemcom, przewidziano karę śmierci.

Szwedzki historyk, Gunnar S. Paulsson przekonuje, że na jednego Polaka wydającego Niemcom Żyda, przypadało od 20 do nawet 30 Polaków, którzy ryzykowali własnym życiem, by ocalić Żydów.

Wielu Polaków zostało za tę pomoc zamordowanych, na przykład rodzina Ulmów. ,,Następnie przed dom wyprowadzono Józefa Ulmę oraz jego 32-letnią żonę Wiktorię (będącą wówczas w zaawansowanej ciąży). Oboje małżonków zastrzelono na oczach dzieci. Prawdopodobnie w czasie egzekucji Wiktoria zaczęła rodzić, gdyż świadek ekshumacji zeznał później, że po wykopaniu zwłok dostrzegł główkę i piersi noworodka wystające z jej narządów rodnych. Po zamordowaniu Ulmów Niemcy zaczęli się zastanawiać, co uczynić z sześciorgiem ich dzieci. Po krótkiej naradzie Dieken polecił, aby również one zostały rozstrzelane. Na oczach polskich woźniców zamordowano 8-letnią Stanisławę, 6-letnią Barbarę, 5-letniego Władysława, 4-letniego Franciszka, 3-letniego Antoniego i półtoraroczną Marię. Trójkę bądź czwórkę dzieci zastrzelił Joseph Kokott, krzycząc przy tym do furmanów: „patrzcie jak giną polskie świnie, które przechowują Żydów”.

A oni teraz, zamiast dziękować Polsce za całe dobro, które jej zawdzięczają, za całe dobro, którego nawet w części nie doświadczyli od innych narodów – na złość Polakom wprowadzają do szkół lekcje o udziale Polaków w holokauście.

Nie ma cenzuralnych słów, by to opisać.

6 thoughts on “Wdzięczność po żydowsku”

 1. Jola napisał(a):

  Do tej pory zastanawiałam się skąd wziął się u mnie antysemityzm, nikt mnie go nie uczył, nie wpajał mi go i do niego nie namawiał, dzisiaj już wiem, to była intuicja.
  ps. wyjątek – Szewach Weiss – Żyd, którego szanuję.

 2. Maciejjo napisał(a):

  Zawsze bylem dość proizraelski. Współczułem im. Zarówno z uwagi na historię i jak i obecne otoczenie morzem Arabów, którzy chcą ich zniszczyć. Mój ojciec był zawsze na nie wobec nich, co wyniósł z domu. Podawal przedwojenne przyklady. Myslalem że to nie ważne, że takie zabobony. Ale zaczynam rozumiec. A po tej calej akcji z ostatnich dni to na usta cisnął mi się hasła typu „wolna Palestyna!” Czy Polacy mieli swoje ochotnicze dywizje i brygady SS? A Francuzi mieli. Węgrzy. Holendrzy, Rumuni, Norwegowie, Ukraińcy. Ich tyle lat po wojnie nikt nie opluwa.

 3. ... napisał(a):

  Cóż dobrego ci uczyniłem, że mnie tak nienawidzisz? – przysłowie „żydowskie”

  „Powszechnie wiadomo, że Żyd w swojej naturalnej funkcji jako biologiczny pasożyt, musi nie tylko kontrolować myśli swego narodu-gospodarza, jeżeli ma przetrwać, ale musi również ustawić jego mentalność i zachować nadzór nad nim. Tak więc, Goje lub naród-gospodarz, jest uczony szacunku i posłuchu wobec mniejszego, słabszego organizmu pasożytniczego, który odbiera mu pokarm, czyniąc go chorym, i powoli go niszczy. Cała ta relacja gospodarz-pasożyt lekceważy najbardziej podstawowe prawa natury, instynkt przetrwania i samoobrony. Żyd, będąc liczbowo słabszy, musi, jeśli chce przetrwać, tresować gospodarza by tolerował jego obecność, w celu umożliwienia mu sprawowania kontroli nad gospodarzem” – Eustace Mullins

  „Tylko Żydzi są ludźmi, nie-Żydzi nie są ludźmi, tylko bydłem” (Goyim –ludzkie bydło) – (Kerithuth 6b s. 78, Jebhammoth 61a)
  „Nie-Żydów stworzono by służyli Żydom jako niewolnicy” – (Midrasch Talpioth 225)
  „Nie-Żydów należy się wystrzegać, nawet bardziej niż chore świnie” – (Orach Chaiim 57, 6a)
  „Spółkowanie z nie-Żydami jest jak spółkowanie ze zwierzętami” – (Kethuboth 3b)
  „Wskaźnik urodzeń nie-Żydów musi zostać znacznie obniżony” – (Zohar II, 4b)
  „Wszędzie gdzie oni (Żydzi) sie pojawią, będą książętami panów” – (Sanhedrin 104a)
  „Ja (Jahwe) czynię was (żydostwo) przodkiem narodów, czynię was wybranymi spośród narodów, czynię was królem narodów, czynię was kochanymi pośród narodów, czynię was najlepszymi pośród narodów, czynię was zaufanymi pośród narodów” – (Schabbat 105a)
  „Żydzi zawsze próbowali oszukać nie-Żydów” – (Zohar I, 168a)
  „Każdemu Żydowi wolno wykorzystywać kłamstwa i krzywoprzysięstwo, by doprowadzić do ruiny nie-Żyda” – (Babha Kama 113a)
  „Dobytek Goyim jest jak pustynia bez właściciela, i każdy (Żyd) który go przejmie, posiadł go” -(Talmud IV/3/54b)
  „Kiedy przyjdzie Mesjasz, wszyscy będą niewolnikami Żydów” – (Erubin 43b)

  I pamiętajcie o tym – przestańcie wierzyć we wszelakie lewice, prawice, partyje i całą resztę „demokracyji”. Ustrój w Polsce to okupacja. (Jedni mówią, że od 1944. Inni, że od 1918. Jeszcze inni sięgają do DuPonta i KEN 1793. Kolejni do 1334 i pewnej banderki w kazikowym łożu. A ci najbardziej ortodoksyjni aż do 966.) W tzw. wyborach wybrać sobie możecie rodzaj oligarchii. Une obstawiają wszystkie strony…
  https://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2013/09/24/146/

  Za każdy dobry uczynek spotka cię zasłużona kara.- Waldemar Łysiak

  Szczęść Boże

  1. hebrajska kafé napisał(a):

   ludzie! gojim – to ani nie bydło, ani nie ludzkie bydło, tylko po prostu „narody”. goj – naród, gojim narody. bydło to „behemot”. znana jest kwestia stawiania żydów ponad narody. jednak wobec źródeł wiedzy, trzeba być zawsze krytycznym. bo bez krytycyzmu ludzie w izraelu wiedzą o polsce to, co wiedzą.

 4. Zinq napisał(a):

  Dodaj chociaz jeden wpis z fb dziennie. Nie mam juz fb a bardzo lubie Cie czytac =)

 5. Janoue napisał(a):

  Ciekawy artykuł, który FB oznacza jako spam, dlaczego?
  Rzucie okiem:
  https://www.mpolska24.pl/post/15745/dlaczego-zydzi-boja-sie-prawdy-o-holokauscie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *