Polski grzech główny

Jednym z moich zadań jest obrona Polski przed mendami, które za wszelką cenę próbują w nas budzić poczucie wstydu i obrzydzenia dla polskości. Dziś sam pozwolę sobie wspomnieć o chyba największej naszej narodowej wadzie – jesteśmy naiwni. Naiwni, łatwowierni i w ogromnej mierze – podatni na propagandę. Zostaliśmy przez lata skutecznie oduczeni zdolności samodzielnego myślenia, więc miliony Polaków, chłonąc informacje, wciąż bardziej skupiają się na formie, niż na treści. Umiejętnie i elegancko opakowane kłamstwo przyciąga ich bardziej, niż byle jak zaserwowana prawda, a już tym bardziej, kiedy jest niewygodna i zmuszająca do refleksji. Wolą żyć w wygodnym kłamstwie i szkodzić nim sobie, niż zadać sobie odrobinę wysiłku, by wejść na drogę prawdy, a potem cieszyć się z tej decyzji do końca życia.

Oto kilka (z tysięcy) przykładów na to, jak kształtowała się nasza narodowa przywara – czyli naiwność – na przestrzeni wieków.

1. Węgrzy wywalili na zbity pysk Krzyżaków, którzy na ich terenie próbowali pasożytniczo stworzyć sobie prywatne państwo?

,,Hmm… mam świetny pomysł!” – pomyślał Konrad Mazowiecki. ,,Zaprośmy ich do nas!  Fajnie będzie!”

2. Żydzi są wypędzani z Niemiec, Włoch, Francji i innych krajów?

Hmm… wiem! Przyjmijmy ich wszystkich do siebie, bez ograniczeń!  Stańmy się ich nowym domem! Na pewno bardzo docenią nasz gest i fakt, że uratujemy ich przed wyginięciem. Będą nam, jak jeden mąż, pomagać przy powstaniach, będą pomagać nam walczyć o niepodległość, nie będą u nas wyzyskiwać biedniejszych warstw społecznych, będą ramię w ramię z nami walczyć z okupantami i wcale nie będą całować radzieckich czołgów najeżdżających Polskę w 1939, a po wojnie wcale nie będą katować i mordować polskich bohaterów.

3. Kilkaset lat temu Polska osiągnęła swój złoty wiek i rosła w siłę?

Hmm… a może by tak coś spieprzyć? Uchodzimy już za jeden z najbardziej tolerancyjnych krajów na świecie, więc może… otwórzmy się jeszcze bardziej! Bez limitu! Przestańmy być Polską, stańmy się jakąś jedną wielką międzynarodówką! Naściągajmy ludzi ze wszystkich kultur i krajów i stwórzmy sobie jeden wielki międzynarodowy tygiel, rozmyjmy polskość całkowicie, ubogaćmy się kulturowo, pozwólmy wszystkim wchodzić nam na głowę, w dodatku porzućmy wszystkie szlachetne wartości, magnaci niech żrą, tańczą i dbają wyłącznie o koryto, duchowni niech wielbią mamonę zamiast Boga, generalnie przyjmijmy jedno wielkie róbta co chceta i zobaczmy co się stanie.  Cooooo? Rozbiory? Bo rozmyliśmy poczucie wspólnoty narodowej, pożarła nas własna gościnność, tolerancja i multikulturowość i nie było już komu bronić niepodległości tego kraju, bo patriotów zepchnięto na margines a przybyszom było ganz egal jak się będzie nazywał kraj, w którym się osiedlili? Ups, hehe… trochę szkoda, co? Ale spoko, wmówimy następnym pokoleniom, że to nie przez nadmierną, wręcz idiotycznie rozumianą tolerancję, tylko że odwrotnie – przez jej brak. Niektórzy uwierzą.

4. Niemcy przegrały drugą wojnę światową, a Polacy ją wygrali?

A pewnie, że tak! Wygraliśmy i koniec. I nieważne, że Niemcom już po kilkudziesięciu latach pozwolono ponownie stać się europejską potęga numer 1, rządzącą całą resztą Europy, a Polsce nie pozwala się rządzić nawet we… własnym kraju. I nieważne, że po wojnie niemieccy zbrodniarze wojenni pozajmowali bardzo wysokie stanowiska – zostali dyrektorami sądów, prezesami, politykami, wykładowcami i burmistrzami, a polscy bohaterowie wojenni byli nagradzani strzałem w tył głowy (jak Pilecki i dziesiątki innych) lub powieszeni (jak Fieldorf i inni). Wygraliśmy wojnę i chuj.

5. Czy powinniśmy rozmawiać o żydowskich zbrodniarzach wydających Polaków NKWD, czyli rosyjskiemu odpowiednikowi SS?

A skąd! To tylko temat zastępczy, jak będziemy o tym rozmawiali, to nie starczy nam czasu na rozmowy o Jedwabnem i szmalcownikach, a przecież żydowski punkt widzenia na polską historię jest o wiele ważniejszy niż polski, więc brońmy go i nie zajmujmy się takimi pierdołami jak polska racja stanu albo prawda historyczna.

6. Wałęsa sprzedawał kumpli?

A w życiu! Paskudna teoria spiskowa, zwykłe gdybanie historyków, niczym nie poparte. Co? Kiszczak trzymał do śmierci jego teczkę jako haka na niego, a żona po jego śmierci zaniosła ją do IPN? Hmm… w takim razie Kiszczak i jego żona to na pewno tajni, dobrze zakonspirowani pisowcy. DE-MO-KRACJA! KON-STY-TUCJA!

7. Rodzice Michnika byli wysoko postawionymi komunistami, jego brat był stalinowskim zbrodniarzem, ściganym do dzisiaj listem gończym, a jego stryj służył w Armii Czerwonej a po wojnie był politykiem w Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego i propagandystą w PRL?

KACZYŃSKI JEST NISKI I NIE MA ŻONY!!!

8. Lewacka prasa (należąca w większości do zagranicznych koncernów i sterowana przez nie) broni emerytur esbeków, oczernia polskość i Polaków, propaguje zagraniczny i bardzo często antypolski punkt widzenia i – przeważnie za pomocą skrajnie kłamliwej ale profesjonalnie podanej propagandy – broni interesów zagranicy?

Patrz: punkt wyżej.

9. Niezależny, szanowany szwedzki historyk wyliczył, że na jednego polskiego szmalcownika przypadało od 20 do 30 Polaków, którzy dla ratowania Żydów ryzykowali własnym życiem?

Ej, ale po co nam opinie niezależnych historyków, skoro możemy w ciemno w tej i w każdej innej sprawie połykać propagandę Grossa (syna żydowskiego komunisty), Michnika (syna żydowskich komunistów), Geberta (syna żydowskiego komunisty), Bikont (córki żydowskiej komunistki), Agnieszki Holland (córki żydowskiego komunisty), Marka Borowskiego (syna żydowskiego komunisty), Magdy Umer (córki żydowskiego komunisty), i tak jeszcze można długo wymieniać te autorytety. Ich pochodzenie? Przypaaaadek, zupełny przypadek. Zbieg okoliczności, hehe. ,,Mądrzejsze jest nie wspominać o tym”.

10. W ostatnich kilkudziesięciu latach (choć w tym okresie odbyły się setki tysięcy lub miliony lotów) nie było ani jednej katastrofy lotniczej porównywalnej pod względem ofiar do tej, w której zginęło prawie 100 ludzi, i tak się akurat – ależ przypadek! – złożyło, że na pokładzie tego samolotu było bardzo wielu Polaków dążących do ujawnienia bardzo niewygodnej (nie tylko dla Rosji) prawdy, a w dodatku Rosjanie do dzisiaj nie chcą nam oddać wraku, bo ,,nie bo nie”?

Zbieg okoliczności, proszę się rozejść, nie było tematu!

11. W Niemczech, demonstracji nazistowskich gromadzących tłumy broni policja, i odbywają się co chwilę, a w zeszłym roku zanotowano tam 1453 antysemickie przestępstwa?

A u nas, żeby tropić rasizm, jakiś pajac musi się smarować pastą do butów, a żeby tropić nazizm, trzeba wniknąć w kilkuosobową grupkę nazioli i jeść z nimi aryjskie ciacho w lesie pod Wodzisławiem. Ale to wszystko nieważne, bo jaki jest Kaczyński? No, jaki? Wysoki? Postawny? No nie! JEST NI-SKI!!!

I tak można do jutra.

7 thoughts on “Polski grzech główny”

 1. Paweł McX napisał(a):

  Witaj,
  Regularnie zaglądam do Ciebie na stronę i jak zwykle w punkt. Dobrze, że opuściłeś FB, bo tam pewne tezy, nawet stawiane w formie pytań by nie przeszły. Pedagogika wstydu uprawiana przez wrogów Polski to temat rzeka. Zawsze wmawiano nam, że musimy się starać aby być zaproszonym, musimy ubiegać się o przyjecie, dorosnąć do zabierania głosu, zmienić aby być przyjętym… Zawsze Michnik albo inny „autorytet” mówił Polakom, że są gorsi a on, jedyny on, wie jak powinniśmy postępować, żeby stać się lepszym i zasłużyć na ciasteczko od tresera. Do rangi autorytetów urastają dziś komedianci typu Stuhr, Olbrychski, czy „gwiazdy” TVN w stylu Pani Rusin. Do besztania, pouczania i łajania Polaków ma już prawo każdy kundel, nie wspominając o tym Luxemburskim upośledzonym pijaczynie, czy Belgijskiej kurwie z żółtymi, krzywymi zębami i wiecznie tłustymi kudłami. KOD na swoich bannerach umieszcza logo-kotwicę Polski Walczącej. Słowo miłość stosuje się do nazywania aktu seksualnego pomiędzy dwoma mężczyznami. Rodzina, to dwóch gejów z adoptowanym chłopczykiem a papież radzi, że dziecko można uderzyć, byleby nie naruszać jego godności. Świat staja na głowie. Niestety wobec takiego świata, nie można być obojętnym. Żadna emigracja wewnętrzna nie wchodzi w grę. Świat należy do silnych i tych, którzy maja odwagę go zmieniać.

  https://youtu.be/UK9v0qS9ojM

 2. vinc77 napisał(a):

  Dodaj opcję „łapka w górę”, będzie widać ruch i poparcie 😉

  1. Razprozak napisał(a):

   Dobry pomysł, pokombinuję. 🙂

 3. danona napisał(a):

  Razprozaku w punkt ale i komentarz Pawła McX równie trafny. Brawo Panowie

  1. Razprozak napisał(a):

   Potwierdzam, bardzo trafny komentarz Pawła. 🙂

 4. Ala napisał(a):

  Dlaczego wypędzono Żydów z Francji i innych krajów?

 5. Mikaell napisał(a):

  Proponuję poważnie przemyśleć pkt.3
  Wydaje mi się, że po przemyśleniu nie pozostanie nic innego niż go usunąć lub grubo przeredagować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *