Oko za oko

Rozkazanie chłopcu by grał na pianinie, i skatowanie na śmierć – wesoło, w rytm muzyki – 70-letniego starca, emerytowanego listonosza.

Mordowanie więźniów obozu poprzez stawanie im na krtaniach.

Rozkazanie więźniowi, by wszedł na drzewo i krzyczał ,,Jestem małpą!”, po czym zastrzelenie go.

Wywołanie pożaru w baraku, gdzie mieszkały więźniarki, a gdy kobiety próbowały gasić ogień piaskiem – wrzucanie ich żywcem do ognia.

Wkręcenie mężczyźnie brody w imadło i podpalenie go dla zabawy.

Zmuszanie więźniarek do picia moczu, krwi, jedzenia ludzkiego kału, wkładanie im w pochwy banknotów nasączonych olejem i podpalanie ich.

Kazanie kobietom wykopywać rozkładające się zwłoki, i… uprawiać z nimi seks.

Czego dotyczą te upiorne, makabryczne opisy? Zbrodni Niemców na Żydach?

Niespodzianka. Odwrotnie.

To kilka z wielu przyprawiających o mdłości opisów tego, co z Niemcami robili w 1945 roku ŻYDZI, w obozach dla Niemców założonych tuż po wojnie.

W dodatku jedyną winą 99% z tych zamęczonych na śmierć Niemców była ich narodowość. A niektórzy z tych zakatowanych przez Żydów, jak się okazało dopiero po ich zamordowaniu – w czasie wojny pomagali Żydom. Karmili ich i pomagali się ukryć.

Kto to opisał w – tak niewygodnej dla dzisiejszej narracji historycznej – książce ,,Oko za oko”? Jakiś pisowski oszołom? Narodowy antysemita? Dyszący z nienawiści do Żydów rasista, negujący holokaust?

Nie.

John Sack. Amerykański dziennikarz urodzony i wychowany w żydowskiej rodzinie.

Dedykuję to wszystkim odmóżdżonym błaznom, pożytecznym idiotom lewicy i postkomuny, którzy bezrefleksyjnie przyjęli narrację ,,Mądrzejsze jest nie wspominać o tem”, w której Polacy to naród potworów (bo szmalcownicy), a Żydzi to wspaniały, cudowny, nieskazitelny naród wybrany, jedyny mający prawo do nazywania się ofiarami i wymuszania współczucia i szacunku, niezależnie od ogromu zbrodni popełnionych przez przedstawicieli ich narodu.

8 thoughts on “Oko za oko”

 1. danona napisał(a):

  Odmóżdżeni przedstawiciele lewicy czytają tylko Grossa.

 2. WiN napisał(a):

  Naród wybrany by pogardzać innymi,dlaczego Żydzi zostali wygnani z wielu krajów,za swoją uczciwość i dobre serce?Ten ,,Naród Wybrany” traktuje Polaków którzy od wieków im pomagali jak wasali którzy są im coś winni,a gdzie jest UE dlaczego nie protestuje w sprawie narzucania swoich praw i zamachu na praworządność wobec kraju z UE,moralne dno.

 3. Rubinia napisał(a):

  To dla mnie kompletna nowość. Porażona wrażeniem wyszukałam w Googlach pdf wersję książki: https://docer.pl/doc/n8sn0n Lecz tam we wstępie znajduję słowa:

  „Kiedy Holocaust dobiegł końca, jak stwierdziłem, pewna liczba Żydów została, podobnie jak Lola, komendantami więzień. Zorientowałem się, że Życi ci byli czasem równie okrutni, jak ich odpowiednicy w Oświęcimiu, a nawet założyli organizację, która kierowała tymi więzieniami, oraz – o czym takze się przekonałem – obozami koncentracyjnymi dla niemieckich cywilów w Polsce i administrowanej przez Polskę części Niemiec.”

  I tu mam wielkie i męczące pytanie. Jaka „administrowana przez Polskę część Niemiec”?! Nie jestem dobra z historii ale jestem przekonana, że nie braliśmy udziału w żadnym rozbiorze III Rzeszy. O co kaman?

  Intryguje mnie skąd się ci cywilni Niemcy brali w więzieniach jako ofiary Żydów, instytucjonalna strona tych więzień – i czy to aby na pewno prawda. Nie wiem czy znajdę odpowiedź w książce (może koncentruje się ona na torturach, a nie na urządzeniu ogólnym?) i jeśli ktoś coś wie, proszę o pouczenie 🙂

  1. Diackon napisał(a):

   Po wojnie Niemcy zostały podzielone na 5 stref okupacyjnych. Nasza i radziecka szybko została zmieniona w NRD. Francusko/UK/USA w RFN.

 4. Drachenfells napisał(a):

  Hej Raz Prozą!
  Widzę że prowadzicie niezłą machinę propagandową! Ta wyciskająca łzy i wzbudzająca gniew historia została oparta na książce… którą bazowano na fałszywych danych. Byli żydzi w tamtych obozach. Całych 438 z 25600 odpowiedzialnych za te zbrodnie. A w owej książce mowa było że 75% z 25600 to byli żydzi. Czyżbyście łyknęli brednie antysemickiego żyda? Liczę na to że jednak nie będziecie banować. W końcu wolność wypowiedzi 🙂

  1. Razprozak napisał(a):

   Twój wyciskający łzy i wzbudzający pusty śmiech komentarz ma troszeczkę za mało konkretów, dowodów i argumentów, żeby zareagować nań w jakikolwiek inny sposób, niż ziewnięciem. 🙂

   1. Drachenfells napisał(a):

    Rozumiem że artykuł redakcyjny bez żadnych źródeł, prócz nazwiska autora książki która została raczej nie uznana za rzetelne źródło historyczne jest idealnym przykładem konkretów, dowodów i argumentów. Głównie były to tylko płaczliwe stwierdzenia jacy Żydzi są źli i niedobrzy. Rozumiem że bazowany nie był nawet samej książce Sack’a, tylko artykule na Wikipedii o niej? Równie dobrze mogę pójść krok dalej, i podać jako źródło recenzję owej książki – http://www.nizkor.org/ftp.cgi/people/s/sack.john/press/goldhagen-on-sack.19931223 .

    Być może zbyt pospiesznie podałem liczby, dlatego zobacz sobie drogi razprozaku jakie były kierownictwa. Zrób research sam, popraw artykuł, i podaj źródła. Nie będę robić tego za ciebie.
    https://web.archive.org/web/20120104082816/http://www.ipn.gov.pl/ftp/pdf/Aparat_kadra_kier_tom%20I.pdf
    https://sztetl.org.pl/pl/slownik/obozy-na-ziemiach-polskich-1944-1958
    https://web.archive.org/web/20130919045326/http://ipn.gov.pl:80/publikacje/ksiazki/obozowe-dzieje-swietochlowic-eintrachthtte-zgoda
    https://histmag.org/Centralny-Oboz-Pracy-Potulice-COPP-w-dobie-Polski-stalinowskiej-1945-1950-5543
    http://www.2018.pomorskie.pl/d-Sikawa_(ob%C3%B3z_pracy_karnej_w_%C5%81odzi).Html#Ob%C3%B3z_jeniecki_NKWD_(stycze%C5%84_%E2%80%93_kwiecie%C5%84_1945)
    https://silesion.pl/oboz-pracy-lambinowice-pieklo-na-krotki-czas-27-01-2017
    http://web.archive.org/web/20090320153823/http://www.sknp.umcs.lublin.pl/materialy/Obozy_pracy_w_Polsce_Ludowej_Jaworzno.pdf
    http://bazhum.muzhp.pl/media//files/Dzieje_Najnowsze_kwartalnik_poswiecony_historii_XX_wieku_/Dzieje_Najnowsze_kwartalnik_poswiecony_historii_XX_wieku_-r2002-t34-n4/Dzieje_Najnowsze_kwartalnik_poswiecony_historii_XX_wieku_-r2002-t34-n4-s218-230/Dzieje_Najnowsze_kwartalnik_poswiecony_historii_XX_wieku_-r2002-t34-n4-s218-230.pdf
    https://web.archive.org/web/20130919045326/http://ipn.gov.pl:80/publikacje/ksiazki/obozowe-dzieje-swietochlowic-eintrachthtte-zgoda

    Oczywiście to jest ułamek historii wszystkich obozów pracy w Polsce z okresu 1945 i później, wybrałem te zbrodnicze. Ciekaw jestem czy to wpasuje się w narrację książki Sack’a która nie ma żadnych źródeł prócz wywiadów (których nie ma nigdzie…).

    1. Razprozak napisał(a):

     Czyli książka żydowskiego dziennikarza, który przez 7 lat badał źródła i przygotowywał się do napisania jej wbrew oficjalnej linii propagandowej, nie jest wiarygodna, za to pan Drapencośtam i jego wybiórczo zebrane linki to już właściwie wyrocznia i zdrój wiarygodności. Ziewnąłem po raz drugi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *